Kúpiť in-line korčule – e-shop

Sprievodca výberom
korčúľ


Inline korčule  >  Ako vybrať inline korčule?

Ako vybrať inline korčule?

Pri výbere inline korčúľ sa riadime ...

  • vekom a osobnými preferenciami korčuliarov
  • kvalitou a prevedením korčúľ
  • cenou, dizajnom

Aký typ korčúľ potrebujete?

Najskôr zvážte, ako dobrý ste korčuliar. Vybrať si môžete medzi rekreačnými (fitness) korčuľami na bežné korčuľovanie a profesionálnymi korčuľami (rýchlostné, freestyle, slalomové). Tie sú samozrejme drahšie, ale pre nadšených korčuliarov sú dobrou investíciou.

Pozor na veľkosť a tvrdosť koliesok korčúľ

Výkonnosť korčúľ ďalej ovplyvňujú použité kolieska. Väčšinou ich nájdete na korčuliach štyri, päť koliesok mávajú freestyle korčule. Veľkosť koliesok sa udáva v hodnote napr 80/20 (priemer a hrúbka v mm). Všeobecne platí, že veľké kolieska sú rýchlejšie a malé pomalšie. Preto sú malé kolieska vhodné pre začínajúcich korčuliarov. Aj pre deti sa predávajú korčule s menšími kolieskami (do 70 mm).

Ďalej sa u koliesok stretnete s tvrdosťou. Mäkké kolieska sú pomalšie, ale dobre držia v zákrutách. Tvrdé kolieska sú rýchlejšie a dlhšie vydržia. Pre freestyle jazdu sú vhodné tvrdé kolieska, ktoré umožňujú agresívnejšiu jazdu.

K inline korčuliam si ďalej vyberte z rady bezpečnostných doplnkov - chráničov (lakťa, kolien, dlaní) a prilieb. O nich v ďalších článkoch.

Kúpte si inline korčule v internetovom obchode

 

Zdieľajte článok


Odporúčame inline korčule


Novinky

Značky inline korčúľ

Pri výbere inline korčúľ sa môžete orientovať podľa značiek. Aké sú na trhu a ktoré sú najobľúbenejšie?

Technika jazdy na inline korčuliach

Možno ste sa už naučili na inline korčuliach obstojne jazdiť. Všetko sa dá vždy zlepšovať a inak to nie je anij pri jazde na inlajnoch.

Naučte deti jazdiť na in-line korčuliach

Jazda na in-line korčuliach je obľúbenou činnosťou mnohých detí. Najskôr je potrebné sa na nich naučiť jazdiť. Tu je pár tipov pre všetky deti a ich rodičov.

všetky novinky