Kúpiť in-line korčule – e-shop

Sprievodca výberom
korčúľ


Inline korčule  >  Naučte deti jazdiť na in-line korčuliach

Naučte deti jazdiť na in-line korčuliach

Jazda na in-line korčuliach je obľúbenou činnosťou mnohých detí. Najskôr je potrebné sa na nich naučiť jazdiť. Tu je pár tipov pre všetky deti a ich rodičov.

Možno ste to zažili sami, možno ste len videli vo svojom okolí márnu snahu, ako dieťa niečo naučiť. A nemusí to byť priamo jazda na korčuliach, ale napríklad aj jazda na bicykli, kolobežke, hod loptou, čokoľvek športového.

Našťastie existuje niekoľko tipov, ako výuku deťom uľahčiť.

1. Príklady tiahnu

Nie je nad to, keď ste schopný deťom ukázať, čo od nich chcete. Samozrejme je nutné, aby ste sami jazdu na in-line korčuliach dostatočné zvládali. Takže je potrebné dcérke, alebo synčekovi predviesť, ako by mala jazda vyzerať. Uvidíte, pôjde im to hneď rýchlejšie a ešte budú pyšné, že vie to, čo otecko, alebo mamička.

2. Snažte sa moc nepomáhať

Dieťa sa na korčuliach predovšetkým musí naučiť stabilite. A tú ideálnu pozíciu na udržanie stability si musí nájsť samo. Teda deti pri učení nepodpierajte, nevadí, keď z malej výšky spadne. Vybavte ho chráničmi a helmou, nič sa mu nestane. Prípadne buďte blízko a zakročte až v prípade nevyhnutného pádu.

S tým súvisí aj držanie za ruku pri korčuľovaní. Korčuliar potrebuje mať voľné obe ruky, pretože tak môže lepšie zabrániť horšiemu dopadu pri páde.

3. Stabilná poloha. Ako na ňu?

Pri inline korčuľovaní je dôležitá hlavne stabilná poloha. Položte si dlane spredu na kolená. V tom je celé kúzlo. Ak sa pri korčuľovaní dostanete do pozície, ktorá hrozí pádom, reagujte pokrčením kolien a priložením rúk na kolená. Naučte to aj svoje deti.

4. Neučte svoje deti

To je rada, že? Ale je to tak, výuka vlastných detí je veľmi náročná a vyžaduje kus odvahy. Z vlastných detí "chytíte nervy" rýchlejšie a nakoniec môžete výučbu vzdať. Je lepšie ich zveriť niekomu inému, či už do kurzov, alebo niekomu známemu, z rodiny.

Začnite bodom 3 a naučte svoje deti korčuľovať na in-line korčuliach.

Zdieľajte článokOdporúčame inline korčule


Ďalšie novinky

Značky inline korčúľ

Pri výbere inline korčúľ sa môžete orientovať podľa značiek. Aké sú na trhu a ktoré sú najobľúbenejšie?

Technika jazdy na inline korčuliach

Možno ste sa už naučili na inline korčuliach obstojne jazdiť. Všetko sa dá vždy zlepšovať a inak to nie je anij pri jazde na inlajnoch.

Naučte deti jazdiť na in-line korčuliach

Jazda na in-line korčuliach je obľúbenou činnosťou mnohých detí. Najskôr je potrebné sa na nich naučiť jazdiť. Tu je pár tipov pre všetky deti a ich rodičov.

všetky novinky